ANIMAL EYE

Kdo jsme?

Jsme dobrovolná nevládní nezisková organizace PČS – Pro ČeskoSlovensko, z.s. Někteří naši členové v minulosti realizovali v ČR ve spolupráci s nadací „Naše dítě“ úspěšný charitativní projekt „Malujme srdcem“, jehož výtěžek putoval na pomoc dětem s mentálním a fyzickým postižením. S veřejně prospěšnou činností máme proto bohaté zkušenosti

www.malujmesrdcem.cz

http://marketingangels.sk/project/malujme-srdcom-2005/

http://marketingangels.sk/project/malujme-srdcom/

 

Proč ANIMAL EYE?

Projekt ANIMAL EYE navazuje volně na kauzu podvodného prodeje psů, kterou odstartoval zkraje letošního léta moderátor veřejnoprávní televize.

Česká republika platí spolu se Slovenskem a některými dalšími východoevropskými státy (Bulharsko aj.) za hlavní „vývoznu“ psů a koček pro celou Evropu. Na alarmující stav poukazují dlouhodobě evropské organizace (Vier Pfoten aj.), podvodné praktiky při prodeji psů mapují zahraniční média. Přestože platíme za stát „pejskařů“, nemáme jedinou normu, která by závazně upravovala práva a povinnosti při zájmovém chovu domestikovaných zvířat. Chovatelství je u nás navíc prostou ohlašovací živností. Konečně české správní úřady mají na rozdíl od zahraničních institucí jen omezené portfolio nástrojů a postihů, které mohou proti nezodpovědným a protiprávně jednajícím chovatelům uplatnit. Například v Austrálii to, čemu se v Česku říká "množírenský byznys", sankcionují vysokými pokutami (desítky až stovky tisíc dolarů) a v extrémních případech až dvouletým vězením.

Základní koncept projektu ANIMAL EYE aneb co je naším cílem?

Velký problém představuje prodej zvířat v anonymním prostředí internetu. Podle nevládní organizace Vier Pfoten tvoří prodej zvířat přes internet zhruba 10 % z celého evropského trhu a očekává se, že v budoucnu toto číslo ještě výrazně poroste. S Vaší pomocí bychom rádi založili platformu ANIMAL EYE, která by zacelila mezeru v oblasti ochrany zvířat na území České republiky, a to následujícím způsobem: 1. Platforma by systematicky monitorovala veškeré inzertní portály a další komunikační kanály (sociální sítě aj.), prostřednictvím kterých se realizují podvodné prodeje zvířat, a takto získané poznatky by následně analyzovala a vyhodnocovala. Cílem je zachycovat podvodnou činnost již „v zárodku“ a varovat veřejnost formou medializace a osvěty před konkrétními překupníky a podvodníky. 2. Platforma by rovněž provozovala Linku důvěry – tj. komunikační kanály, na které by se mohl diskrétně obrátit každý, kdo získá informace o podvodném prodeji zvířat, „množírnách“ či nelegálních zahraničních transportech anebo se sám stal obětí podvodného prodeje a má odvahu a vůli to řešit. Za zajištění zmíněných činností jsme připraveni nést před veřejností patřičnou odpovědnost.

 

Proč to děláme?

Protože máme s bojem proti překupníkům a „množitelům“ zvířat bohaté zkušenosti a ty nás naučily tomu, že při absenci vyspělé legislativy a omezených pravomocech příslušných dozorových a represivních institucí je nejúčinnějším prostředkem ochrany medializace, osvěta a prevence (tj. systematický dohled nad prostředím, v němž má trestná činnost své zárodky). Jsme připraveni obětovat pohodlí svých každodenních životů a pomáhat ve svém volném čase těm, kteří se sami bránit nemohou, a to i pečlivou rešeršní činností a faktickou prací v terénu. Vše hradíme z našich osobních zdrojů; pořád nám však podstatná část peněz na realizaci našeho záměru chybí, a proto se touto kampaní obracíme na Vás – potenciální přispěvatele, a zdvořile Vás žádáme o pomoc. Pojďme se všichni společně přičinit o veřejně prospěšnou věc. My máme potřebné znalosti prostředí a odhodlání a vůli něco změnit, ale bez Vaší pomoci to bohužel sami nezvládneme. Předem děkujeme za jakýkoliv příspěvek.

 

  • Komunita
  • Česká, Česká republika

Stav projektu

  • Komunita
  • Česká, Česká republika
20 %
  • 20 300 Kč vloženo
  • 100 000 Kč cíl
  • ukončeno do konce

Odměny

Projekt byl ukončen

18.01.2015

Podporovatelé

Komentáře