Sociální síť VIP je založena na principu peer to peer a má podobu webového portálu, který umožňuje interakci nabídky s poptávkou mezi Vizionáři a Investory a cílený přesun finančních prostředků od Investorů k Projektůma Projektům Neziskových organizací. Sociální síť VIP nemá funkci pouhého zprostředkovatele mezi transakcí vizí Vizionáře a finančních prostředků Investora, ale je to nástroj pro komunikaci, pro vytváření dlouhodobého partnerství především v neziskové sféře.

Poselstvím sítě VIP je dát investicím a snům tvář.

VIP je zkratkou pro Vize, Investice a Partnerství.
Kdokoli z Vás, kdo má ucelenou vizi, sen, na kterém dlouho pracuje a který je připravený k realizaci, ale chybí dostatek finančních prostředků k jeho uskutečnění. VIP je určená především pro neziskové organizace, ale možnost vystavit svůj projekt mají všichni. Sny mohou být různé a mohou mít podobu kavárny ve stylu 30. let, umělecké dílny, módního butiku, realizace sportovní akce a především podpoření činnosti neziskových organizací.

Kdokoli z Vás, komu se zalíbí Projekt Vizionáře a rozhodne se ho podpořit. Přispěje-li dostatečný počet lidí, Projekt se uskuteční. Vizionář je zavázán poskytnout protiplnění, které může mít různou podobu. Může se jednat o symbolický dar (zpravidla u neziskových akcí), obchodní podíl či jinou formu majetkové spoluúčasti v businessu. Investor může podpořit finančním darem jím zvolenou neziskovou organizaci. Finanční prostředky jdou přímo na účet neziskové organizace.

V případě, že se nepodaří na Projekt sehnat dostatečný počet financí potřebných k realizaci, Investor dostane svou investici zpět, ovšem sníženou o bankovní poplatky. V případě Projektu Neziskové organizace se nemusí podařit shromáždit všechny finance. Investor dostane protiplnění vždy.

Jedná se o jedinečnou sociální síť určenou pro interakci vizí, lidí. Není to pouze místo pro získávání investic do projektů či alokací peněžních prostředků, ale především pro navazování partnerství.
Co nejdříve Provozovatel odešle zprávu Vizionáři, že už nic nebrání tomu, aby nezrealizoval svůj sen, a následně budou Investoři Vizionářem informováni o odměně, vše závisí na typu Vizionářem nabízené odměny. Jestliže bude ovšem Projekt neúspěšný, všechny peníze budou navráceny zpět Investorům.

Systém odměn je nástroj, kterým Vizionář nabízí protiplnění Investorům k poskytnuté investici.

Odměny stanovuje Vizionář a mají vazbu na jeho vizionářský Projekt. Může se jednat například o volnou vstupenku na sportovní či kulturní událost, symbolický dar jako jsou trička, CD či jiné různé formy poděkování. Záleží na povaze vize. U neziskových Projektů má mít odměna především děkovný charakter, popřípadě může být ve formě předplatného. Odměna by měla Investora především potěšit.

Pokud budete na vážkách, jaké konkrétní odměny zvolit, nebojte se nás kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme. U business Projektů je možností více, záleží na Vás, jakou odměnu nabídnete. Jestliže hledáte společníky do svého Projektu, pak je protiplněním například podíl ve společnosti. Důkladně zvažte nastavení systému odměn u svého Projektu!

V této situaci nedostál Vizionář svým závazkům a Obchodním podmínkám. Možností právních postupů je několik, prosím, kontaktujte nás. Vision Partners má kontrolní mechanismus pro zachycení podezřelých projektů a zadavatelů projektů. V případě jakýchkoliv podezření na nekalé projekty nás prosím kontaktujte.
Veškeré duševní vlastnictví a nápady patří Vizionáři. Více se dozvíte v bodě 9 Obchodních podmínek.
Je opravdu malá pravděpodobnost, že by došlo k odcizení Vaší vize třetí stranou. Co dělá Váš projekt jedinečným, je především kreativita, kterou do něj přinášíte. Pokud ale budete mít jisté podezření o odcizení Vaší vize třetí stranou, určitě máte nějaké doklady, patenty, které doloží, že předkládaný nápad je Váš.
Doporučujeme se seznámit s Obchodními podmínkami a především s Přílohou č. 1 k Obchodním podmínkám. Poplatek je obecně tvořen 2 složkami – provizí 5 % a 1 % za administrativní poplatky.
Žádné poplatky za transakce neúčtujeme. Jen v případě úspěšného projektu si účtujeme administrativní poplatek ve výši 1 %.
Moc rádi bychom Vám poskytli všechny platební vymoženosti. Ale tušíte, že poplatky platebním branám a bankám činí přes 5 % Vašeho příspěvku? Chcete zainvestovat do projektu nebo do dividend zahraničních bank? My ne. Klasický bankovní převod je nejbezpečnější varianta, kterou Vám můžeme nabídnout. Chápeme, že to zabere asi o 3 minuty déle než platba kartou. Ale prozradíme Vám, proč se vyplatí obětovat 3 minuty navíc. Když projekt moc lidí nepodpoří, vrátíme Vám 100 % vložených peněz, jinde Vám peníze poníží od 3 − 7 % na bankovních poplatcích.

Scoring ztělesňuje jednoduchý ukazatel v grafické podobě hvězdiček, který shrnuje základní informace o projektu. Hodnotíme dostupné informace o uživatelích, nápadech, realizacích atd. Maximum je 100 %. Neověřený Vizionář obdrží maximálně průměrný rating.

Rozsah scoringu
Označení Význam Rozsah
5 hvězdiček vysoký scoring 90 - 100 %
4 hvězdičky nadprůměrný scoring 70 - 90 %
3 hvězdičky průměrný scoring 40 - 70 %
2 hvězdičky podprůměrný scoring 10 - 40 %
1 hvězdička nízký scoring 0 - 10 %
Samozřejmě můžete! Při zadávání projektu stačí zadat stejnou částku do vlastních prostředků a do cílové částky a to minimálně 100 Kč.
Pokud zapomenete heslo, jednoduše si ho obnovte. Obnovu hesla naleznete u přihlašovacích údajů, budete vyzváni k zadání e-mailu, na který Vám následně přijde odkaz pro zadání nového hesla.